Informace o projektu komunity HYDROKLIMET

Jednoduše vše o počasí! Poskytujeme kompetentní informace ze světa počasí. Průběžné informace tak, aby byl každý návštěvník vždy v obraze. Máme komunitní sdružení, jehož členové se zabývají počasím. Jedná se o pozorovatele, zájemce o počasí, dlouhodobé zájemce a administrátory společnosti Meteo Aktuality a komunity Hydroklimet. 

> Obecně o skupině

Máme síť pozorovatelů v ČR, kteří v komunitě sdílejí informace o stavu počasí většinou v podobě příloh, kterými jsou fotodokumentace. Při výjimečných situacích pořádáme mimořádný sběr dat, např. kolik u Vás napadlo sněhu nebo informace o nejnižší či nejvyšší denní teplotě u Vás. 

Komunita založena v říjnu 2010 několika málo zakladateli. Od té doby se postupně rozrůstá o další členy, které více nebo méně problematika přírodních věd zajímá, ať už se jedná jen o pozorovatele počasí, zájemce o klima nebo vodstvo. 

> Stránky

Jsme rádi, že Vás můžeme přivítat od listopadu 2013 na webové prezentaci komunity HYDROKLIMET. (Jste zde) 

Též Vás zveme do Facebook Skupiny HYDROKLIMET - SVĚT POČASÍ.

A budeme rádi, když v budoucnu zabrousíte i na našá Facebook oficiální stránku HYDROKLIMET, která byla spuštěna skutečně před několika málo dny. Její pevná adresa bude určena, až nám na stránku dá alespoň 200 z Vás svůj "like". Předem za ně děkujeme!

 

Nejste členem a máte zájem? Členem se stanete jednoduše po požádání o schválení přidání do skupiny na Facebooku (viz odkaz výše) a to členem novým. Zajisté je nutno každého člena prověřit, (bohužel se v minulosti do naší skupiny dostaly falešné profily mající opačné zájmy než budovat komunitu a přinášet přínosné informace) nicméně by to neměl být problém, pokud:

  • Není Váš FCB profil nedávno založený (př. před týdnem)
  • Není Vás FCB profil bez aktivity
  • Není název a text na Vašem FCB profilu v cizí řeči (Pozn. jen podezřelé, je možno přidávat prověřené německé či anglické profily)
  • Není Vás FCB profil jinak podezřelý

V případě, že máte nový FCB profil a nebo si myslíte, že by Váš profil neprošel přes naší kontrolu, tak nám můžete napsat a vyřešíme přijetí do komunity jiným způsobem. Podezřelost posoudí správci komunity.

Naši členové, naše zacílení

Informace jsou vhodné pro každého. Počasí je každodenní záležitostí a ovlivňuje nás při našich každodenních činnostech ať chceme nebo ne a to den co den 365 dní v roce. Počasí si nebere dovolenou, nemá žádnou neděli či nerespektuje státem uznávané svátky. Můžeme ho jen do jisté míry odhadnout a je dobré se s ní skamarádit. Právě my se Vás s ní budeme snažit skamarádit alespoň tím, že Vám přineseme čerstvé a přesné informace aaktuality z dění v počasí a osvěžíte si s námi i různé pojmy.