Vítáme Vás!

Vítejte! Nacházíte se na stránce s veškerými informacemi o počasí, jinými slovy na stránce projektu komunity Svět počasí.

Rychlý přehled

 

> Aktualita:

 

Nový sníh (ČHMÚ

Síť našich pozorovatelů

Zde vidíte přehled členů v naší komunitě podle jejich míst pozorování v ČR a SR. Noví členové jsou v co nejkratším čase přidávány. Nicméně i přesto může několik málo dní trvat než se změny (přidání, odebrání či změna údajů členů) projeví.
 
Chcete vstoupit do komunity HYDROKLIMET?
Vstupte do naší Facebook skupiny, kde je prostor skutečně pro každého zájemce o tuto problematiku ať už aktivního = problematice více či méně rozumí a rád fotografuje meteorologické jevy či diskutuje o počasí nebo pasivního = problematice chce jednou pozoroumět, má zájem.

Diskuzní fórum o počasí (Nové phpBB3 fórum)

Nové fórum bylo spuštěno: HYDROKLIMET - DISKUZE O POČASÍ

Po jednoduché registraci získáte svůj vlastní profil s mnoha volitelnými funkcemi a nastavením, statistiky plus oprávnění na fóru jako je přidávat příspěvky a zakládat v jednotlivých fórech témata = aktuivní účast na fóru. Neregistrovaní uživatelé = tzv. návštěvníci, mohou jen číst diskuzi a procházet fórum v módu "pouze pro čtení". V tématech kategorie O HYDROKLIMETU se dovíte v patřičném fóru více informací o tom, co toto nové fórum nabízí:

Diskuze na úrovni

Na naše novém fóru můžete diskutovat o počasí, meteorologii, hydrologii a klimatu. Diskuze na fóru by měla mít úroveň a příspěvky by měly být přínosné. Pokud nejste zkušení a o počasí mnho nevíte, vůbec nevadí. Můžete se ptát, zkušenější členové Vám rádi odpovědí. Též nic nemůžete zkazit tím, že přidáte jednoduše do fóra o aktuálním počasí jaké počasí u Vás právě panuje. 

Chatovací místnost

Pro odlehčenější diskuzi slouží chatovací místnost. Ta má povahu klasického chatu, kde je možno se dochýlit od témat definovaných na fóru. Zde si můžete volněji "popovídat" s ostatními členy fóra, řeč může přecházet z tématu na téma. Na chatu se mohou bavit například tři uživatelé o tématu "A" a například jiní tři uživatelé o tématu "B" a zajisté se mohou bavit i jaksi "křížem". Zde není nutno sledovat do jakého že fóra píšete, je zde jedno chatovací okno, jaksi jeden chat pod jednou střechou.

Soukromé zprávy

Regitrovaní uživatelé = ti, kteří si vytvoří po jednoduché registraci svůj profil na fóru, si mohou psát i soukromě. K tomu slouží soukromé zprávy. Tam si mohou členové psát skutečně co chtějí, to vidí jen dva dotyční, kteří si píší. Podobně jako v případě klasického chatu mezi dvěma lidmi.

Bodování

Na fóru se každému registrovanému členovi za jeho aktivitu přičítají body. Dle těchto bodů jsou členové tříděny. Působením na fóru získáváte zkušenosti = za zaslání hodnotných příspěvků. Příspěvky porušující zásady (ať už slušnosti nebo příspěvky odchylující se od témat) budou mazány.
 
Jaké rozlišujeme na fóru uživatele?
 
Na fórum má přístup každý, ale každý má na fóru jiná práva:
  1. Návštěvníci - mají jediné právo, fórum libovolně procházet a číst. Žádné další právo ovšem nemají. To jsou ti, kteří fórum zobrazí a nezaregistrují se.
  2. Členové - mají oproti návštěvníkům práv o poznání více. Jsou ti, kteří fórum tvoří. Členové, jak je psáno i výše, mají své profily, které mohou nastavovat, přidávat si různé informace, získají své statistiky a hlavně mohou přispívat do založených témat pod fóry a též témata u daných fór vytvářet. Zakládat mohou s novými tématy i hlasování - ankety. Na fóru se jejich jména v online uživatelích a u příspěvků zborazují jednoduše a černou barvou.
  3. Moderátoři - to jsou zkušenější, původně členové, kteří byli vybráni na post moderátora určitých fór nebo přímo celého fóra. Pro výběr musí být určitý čas na fóru jako členové a musejí mít určitý počet bodů. Poté moderátorem může zvolit daného člena vedení fóra, viz poslední skupina uživatelů. Moderátoři mohou čistit fóra - úpravy a mazání nevhodných příspěvků či přesuny a mazání témat, mohou též usměrňovat uživatele. Rozhodující slovo mají ale vždy administrátoři fóra. Mají k dispozici moderátorský panel, tzv. malou administraci. V online uživatelích a u příspěvků se jejich jména zobrazují tmavě modře.
  4. Administrátoři aneb vedení fóra - jsou uživatelé, kteří celé fórum řídí. Mají k dispizici celkový přehled o fóru a uživatelích a též vidí statistiky fóra. Modou jednak moderovat, ale též na rozdíl od moderátorů i jmenovat členy moderátory či administrátory - přidávat členy dovedení. Jejich jména se zobrazují v online uživatelích a u příspěvků červeně.

Všem členům na našem novém phpBB3 fóru přejeme pohodové diskutování či chatování a jednoduše příjemně strávený čas s těmi, kteří mají stejné zájmy


Zobrazit místo Pozorovatelská síť HYDROKLIMET na větší mapě

Radar na mapě

Počasí na dnešek

Počasí na zítřek

Počasí pozítří

Chatovací místnost

Na stránce Chat naleznete jednoduchou chatovací místnost, kde můžete probírat s volnějším režimem jakákoli témata týkající se naší činnosti. Je možno libovolně měnit téma dle vůle diskutujících. 

 

Chat by se rozhodně neměl "zvrtnout" v následující:

  • Ostrou výměnu názorů mezi chatujícími

  • Napadání chatujících či osob třetích, na chatu nepřítomných či na chat nechodících

  • Vulgární vyjadřování chatujících

Na toto dohlížejí administrátoři webu = též tedy administrátoři diskuzního fóra (viz výše) a této chatovací místnosti. 

 

Připojte se též do chatování, slušnému chatování se meze nekladou. Těšíme se na Vás!

Navštivte bohatou galerii fotek

Pokud se rádi "kocháte" krásnými fotografiemi krajiny a meteorologických jevů, navštivte naši bohatou FOTOGALERII. V té najdete prezentaci různých fotografií, jednak od našich členů a jednak prezentaci externích fotografií. U fotografií převzatých i u fotografií našich členů uvádíme autory, ať už se jedná o fyzické osoby, spolky nebo společnosti. Vybíráme pěkné fotografie a fotografie, na kterých jsou zachyceny zajímavé jevy ať už meteorologické nebo hydrologické či přírodní. Takže pro autory fotografií, které se nacházejí v naší galerii, by to měla být pocta, protože se jim daná fotka hodně povedla.

Můžete zde najít i Vaše fotky

Při některém z příštích prohlížení zde můžetevidět i své fotografie. Fotografie budeme vybírat z naší komunity HYDROKLIMET na Facebooku či ze STRÁNKY naší komunity na Facebooku. Ať už máte důvod jakýkoli a nechcete těmito způsoby zasílat do našeho projektu fotografie, můžete je zaslat emailovou cestou na info@meteoaktuality.cz. (Prozatím na email společnosti)

Facebook diskuze

Komentujte pomocí komentářů Facebook, které se v poslední době často na webech objevují. Komentář můžete ponechat jen zde na webu a nebo i zveřejnit na Facebooku. Výše nabízíme diskuzi na bázi jednoduchého fóra jen v rámci tohoto webu.
 
S chutí tedy do diskuze o počasí v podobě různých témat!