Pozorovací stránka komunity HYDROKLIMET

Zde najdete veškerá data od našich pozorovatelů. Bude se jednat o aktuality všeobecné z dění v počasí, ale i o sběr naměřených hodnot.
 
Příklady naměřených dat jednotlivých hlavních meteorologických prvků:
 
  • Teplota vzduchu (průměrná měsíční, maximální či minimální denní/měsíční)
  • Srážky (sněhové v cm za 24, aktuální celková pokrývka, dešťové v mm)
  • Vítr (nárazy v m/s či km/h v daný den či při dané situaci, př. přechod hluboké níže)
  • Tlak (minimální, maximální)
  • Extrémy (nebezpečné doprovodné jevy, výskyt ledovky, krup, přívalového deště, závějí atp.)
  • Ostatní statistiky (letní, tropické či ledové dny, dny slunečné za určité období atp.)
Nejzajímavější data jsou zajisté data význačného počasí, tedy extrémní či rekordní, hodnoty. Nejčastěji bude pořádán sběr dat při výskytu mimořádností, např. velmi nízké teploty, vydatné sněžení nebo silné bouřky.
 
Pozorování silných bouřek v letním období (teplá část roku cca duben až září) a pozorování vydatných sněžení v zimním období. (chladná část roku cca listopad až březen) Dále pozorujeme vysoké teploty (léto cca červen až srpen) a mrazivé teploty. (zima cca prosinec až únor) Pozorování ostatních jevů, které budou rekordní či výjimečné, např. vítr, tlak vzduchu a další. (celoročně)
 
Členové poskytují informace v rámci členství skupiny pro skupinu jako celek s cílem výměny údajů a diskuzi o daných situacích a to zcela dle svého uvážení a dobrovolně.
 
V katalogu, níže, najdete údaje nasbírané ze sběrů dat od prosince 2013!
 
Všem členům patří i tak za poskytnuté informace velký dík.

Aktuální data

Minimální teploty 27.11.2013

Naši pozorovatelé zaznamenali ve středu 27. listopadu 2013 tyto minimální teploty: Toužim -11.8°C Habartov okr. Sokolov -9.9°C Halenkov -8.0°C Prostřední Bečva -7.0°C Praha -5.4°C Most -5.3°C Strahovice -4.5°C Praha SV -4.1°C Horní Meziříčko -4.7°C Pardubicko -4.4°C Trenčín, SK...